Haber

Osmangazi Belediyesi, Türk Psikologlar Derneği ile protokol imzaladı

Osmangazi Belediyesi, asrın felaketini yaşayan vatandaşlara verilecek sosyal ve manevi takviyeler için Türk Psikologlar Derneği Bursa Şubesi ile hizmet protokolü imzaladı. Ayrıca Osmangazi Belediyesi tarafından Alemdar Mahallesi’nde yeni inşa edilen Aile Rehberlik Merkezi’nde Bursa’da ağırlanan depremzedelere psikososyal destek verilecek.

Osmangazi Belediyesi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde (BAREM) düzenlenen imza töreni; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türk Psikologlar Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Demirel, Türk Psikologlar Derneği Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi İlgen Aydın, Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sevcan Yaman ile belediye bünyesindeki psikolog ve sosyologlar katıldı.

Sağlıklı bireylerle inançlı bir gelecek inşa etmek amacıyla Alemdar Aile Rehberlik Merkezi’ni açtıklarını açıklayan Başkan Mustafa Dündar, açıklanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Bursa’daki misafirhane ve konutlara yerleşen vatandaşlara verilen manevi takviyenin önemini vurguladı. yüzyılın felaketi olarak yeni merkezde gerçekleştirilecek.

Dündar: “Bu travmayı birlikte atlatacağız”

Osmangazi Belediyesi’nin deprem bölgesindeki çalışmaların yanı sıra Bursa’ya gelen depremzedelere sahip çıktığını kaydeden Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak bu sıkıntılı günlerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek, onların yanında olmak için çalışıyoruz. her yönden yan Özellikle depremin yaralarını bir an önce sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda Gaziantep İslahiye’de 100 konutluk ‘Osmangazi Mahallesi’ni yapıyoruz. Ramazan ayı nedeniyle İslahiye ve Antakya’da kurulan aşevlerinde günde 4 bin kişiye sıcak iftar ve sahur ikramı yapıyoruz. Deprem bölgesindeki hizmetlerimizin yanı sıra Bursa’daki depremzedelerimizin yanındayız. Uzman grubumuz asrın felaketini yaşamış vatandaşlarımıza psikososyal destek sağlamaktadır. Bu travmayı her zaman birlikte atlatacağız.” söz konusu.

Önder Dündar, daha önce Emek’te hizmet veren Aile Danışma Merkezi’ne bir yenisini daha eklediklerini anlatarak, “Alemdar’daki yeni merkezimiz 3 toplantı odasından oluşuyor. Burada aile danışmanlarımız ve psikologlarımız toplumumuzun temel taşı olan aile kurumunu yaşatmak ve geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmek için önemli çalışmalar yapacaklardır. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği Bursa Şubesi ile imzaladığımız protokol kapsamında depremzedelerimiz bu merkezde psikososyal destek alacak. Yeni merkezin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türk Psikologlar Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Demirel, imzalanan protokolün çok değerli olduğunu belirterek, “Gölcük depreminde, İzmir depreminde olduğu gibi, Kahramanmaraş depreminde de vatandaşlarımıza yönelik psikososyal destek faaliyetleri yürütme kararı aldık. Soma felaketi. Bu kapsamda Osmangazi Belediyemizle birlikte harekete geçtik. Gönüllü psikologlarımız ile hizmet vereceğimiz projemiz tamamen kamu yararınadır. Osmangazi Belediyesi’ne bize sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sehzadeler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu