Haber

Demokrat Parti’den İYİ Parti’ye çağrı: Seçimi kaybedersek liderler tasfiye edilir

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, seçimin kaybedilmesi durumunda Altı Masa’daki altı partinin de liderlerinin siyasetten tasfiye edileceğini belirterek, “Altı lider yeniden ortak hareket etmeli” dedi.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; Enginyurt, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday krizi sonrası tavrına ilişkin açıklamalarda bulundu. Enginyurt, “Demokrat Parti olarak tablonun altılı olarak devam etmesinden yanayız” dedi.

Cemal Enginyurt şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu seçim kaybedilirse Akşener Bey de dahil olmak üzere Altı Masa’dan hiçbir parti galip gelemez. Seçim kaybedilirse kimse daha ben gördüm dedim demeden halk tarafından ağır cezalara çarptırılmaz. Başkanlar tasfiye edilecek Altı cumhurbaşkanı yeniden ortak hareket etmeli, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli.

Çünkü bu seçim, cumhuriyete inananların ve cumhuriyete karşı olanların seçimidir. Bu seçim bir sağ-sol seçimi değil, bir siyasi parti kargaşası değil, bir milletin gayretidir. Milletin emeğinde kibir olmaz. Sen ben değilsin. Onun için bu sofra milletin umududur. Milletin beklediği tablodur. Milletin geleceğinin kurtuluşu olarak gördüğü bir sofradır. Bu nedenle bu tablo asla zarar görmemelidir. Demokrat Parti olarak tablonun altılı olarak devam etmesinden yanayız.” (KAYNAK)

milas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu